Dolu yağışından araçlarımızı korumanın yolu nedir?

Dolu nedir? Neden araçlarımız için tehlike arz eder? Dolunun vermiş olduğu zararlardan araçlarımızı nasıl koruyabiliriz?

          Dolu yağışı; havanın üst katmanlarında donan su damlacıklarının, yuvarlak buz parçaları halinde yere düşmesidir. Dolu taneleri 2-3 mm çaplı bir küreden bir yumurta büyüklüğüne kadar ulaşabilir.  Fırtına esnasında oluşan dolu yağışı çok daha tehlikeli olmaktadır. Şiddetli rüzgar’ın etkisi, bulutların içinde gezinen dolu tanelerinin üzerine biriken tabakaları arttıracak ve dolu daha da ağırlaşacaktır. Büyük ve ağır olan dolu tanesinin de yer yüzeyindeki etkisi daha fazla olacaktır.

          Ülkemizde genellikle dolu yağışı yaz aylarında ve bahar aylarında gözlemlenir. Çünkü o mevsimlerde sıcak hava cephesi ile kararsız soğuk hava cephesinin mücadelesi oluşur ve iki cephe arasındaki etkileşim sonucu dolu yağışının etkisine gireriz. 2017 yılı temmuz ayında İstanbul'da yaşanan dolu yağışı, seksen bin araca zarar vermiştir. Ancak günümüzde dolu yağışının ağır etkilerine maruz kalmamak mümkün, nasıl mı? Gelin inceleyelim...

Aracınıza o kadar hassasiyet gösteriyorsunuz ki belki de, her gün her gece aracınızı yıkıyorsunuz. Kirlenmesin, kuş pisliği, dolu yağışı, kedi tırmığı vs. gibi durumlara maruz kalmasın diye ona gözünüz gibi bakıyorsunuz. Aracınızın yakınına park etmeye çalışan başka bir araç gördüğünüzde ya çarparsa ya çizerse diye endişeleniyorsunuz. Aracınızın bir parçasına dahi bir şey olsa içinizden bir parça kopuyor ise; Carsuits özel branda modelleri tüm bu sorularınıza cevap vermek ve çözüm üretmek için her an yanınızdadır.       

Aracımda dolu yağışından dolayı hasarlar oluştu bir daha buna maruz kalmak istemiyorum nasıl önlem almalıyım?Dolunun bu ağır etkilerinden korunmak için ne yapabilirim? Sadece dolu değil diğer dış etkenlerden de aracımı korumak istiyorum nasıl bir yol izlemeliyim? gibi sorularınız varsa; Tamda bu aşamada Carsuits devreye giriyor. Sizin değerlerinize en az sizin kadar değer vermeyi ilke edinmiş olan firmamız Amerika’dan temin etmiş olduğu özel bir kumaş sayesinde aracınızı başta dolu hasarları olmak üzere birçok hasardan ve dış etkenler dolayısıyla oluşabilecek en ufak zararlardan bile koruyor üstelik kendi tasarımınızı oluşturabileceğiniz ve böylelikle severek kullanabileceğiniz brandalar üreten, yenilikçi bir yol izleyen firmamız, size özel tasarım ve renk seçenekleri sunuyor. Böylelikle aracınızı hem koruyor hem de özelleştiriebiliyorsunuz. Bizler, sizin için tasarladık ve geliştirdik aracınızda sizde bizim için çok değerlisiniz.